Ikarion

Zespół Ikarion powstał w kwietniu 1998 roku. Muzyka, którą zespół tworzy i wykonuje, to alternatywny metal-rock.


Pierwszym sukcesem grupy była wygrana w maju 1998 roku podczas Wojewódzkiego Przeglądu Muzyki Młodzieżowej w Ciechanowie. Kilka miesięcy później Ikarion wygrywa Jesienne Spotkania z Muzyką Młodzieżową Sierpc 98 czego efektem jest nagranie pierwszego materiału demo w Studiu KLON. Rok 1999 to kolejna wygrana w Festiwalu Zespołów Rockowo-Bluesowych Mykanów'99 oraz drugie miejsce podczas festiwalu Ananke'99 w Żurominie. W tym samym roku Ikarion bierze udział w Ogólnopolskim Festiwalu Rockowe Ogródki Płock'99 plasując się w pierwszej 10 najciekawszych kapel a utwór pt. Zapisany wśród gwiazd zostaje umieszczony na składance CD wydanej przez Stowarzyszenie Muzyczne Rockowe Ogródki. Koniec roku 1999 to nagranie kolejnego materiału demo w olsztyńskim SELANI STUDIO.
W roku 2000 zespół bierze udział w przeglądzie zespołów młodzieżowych organizowanym przez Piastowski Dom Kultury, gdzie otrzymuje zaproszenie do występu w audycji Artura Orzecha Czwartkowy Tort Orzechowy (Radio Dla Ciebie). W tym samym roku Ikarion rejestruje kolejny materiał demo w SELANI STUDIO.


W 2001 rok zespół bierze udział w przeglądzie Ostrock 2001 w Ostródzie, gdzie otrzymuje druga nagrodę oraz dokonuje nagrania z koncertu w Żurominńskim Centrum Kultury A Live 2001. Rok 2004 to pierwsze nagranie LP pt. Galaktyka snów, na której znalazło się jedenaście utworów (Żuromińskie Centrum Kultury) wydanego własnym sumptem.
Po kilku latach udanego koncertowania w całej Polsce zespół postanawia zrobić krótką przerwę. Rok 2010, to powrót zespołu Ikarion na scenę z nowymi pomysłami.

Aktualny skład zespołu: Jacek Suchoparski, Krzysztof Błaszkiewicz, Łukasz Makowski, Mariusz Brydziński, Zbigniew Kowalski

https://myspace.com/ikarionband