MC Makler

Jako zespół istniejemy już od 1996r. Założyciele : Robert (dla przyjaciół "cienio" ) i Marek ( marecky ).Początkowa nazwa "Makler" przypadła nam do gustu. Pochodzi od ekonomicznego znaczenia tego słowa, a ekonomia to dla nas czarna magia i jak wiadomo czasem wymaga opanowania lecz częściej gwałtownej reakcji i sporego ryzyka co podnosi poziom adrenaliny....taka jest właśnie muzyka ,którą wykonujemy.


Nasze produkcje mają w sobie coś magicznego od spokojnych klimatów przez mroczne jej odmiany po zdecydowanie mocny bit (w zamiarze wesoły).

Pierwsze nasze występy to imprezy organizowane przez Żuromińskie Centrum Kultury. Tworzeniem aranżacji zajął się marecky na pamiętliwym workstation Korg 01/WFD oraz Yamaha CS1x -jak na tamte czasy to był dobry sprzęt. Robert natomiast jest głównym wokalistą o nieprzeciętnej barwie głosu ( nie do zdarcia:) ).

Po niedługim czasie do zespołu dołączył Marcin Chyczewski (dla znajomych chiczek) - wodzirej , gitarzysta , drugi wokal. Graliśmy wszystkie imprezy jakie tylko wpadły nam w ręce przez co dorobiliśmy się lepszego sprzętu i nabraliśmy doświadczenia. W międzyczasie kolega Marcin zmienił pracę i niestety musiał zrezygnować z muzyki :( Jego miejsce zajął Wojtek Pogorzelski - wodzirej ,wokalista multiinstumentalista , występował w programie Zbigniewa Wodeckiego "Droga do gwiazd". Odszedł z zespołu z powodów osobistych.

Z biegiem czasu swoją pomoc jako szofer zaoferował Sławek N. (dla znajomych Norman )…jednak jego działalność okazała się negatywna dla zespołu i musieliśmy się rozstać.

Od 2006r. zaczęliśmy wydawać nasz materiał w GreenStar i od tego momentu niewielkiej transformacji uległa nazwa na "MC Makler" gdzie M-Marecky , C-Cienki jako główny trzon grupy.
Wystąpiliśmy na corocznym Ogólnopolskim (XI i XII) Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Po raz pierwszy  zadebiutowała z nami tancerka Renata.
W końcu zaczęło się coś dziać. Zostaliśmy zauważeni i mam nadzieję mile przyjęci.
Pod koniec roku 2007 podpisaliśmy kontrakt z wytwórnią fonograficzna Hit`n`Hot , gdzie powstają nasze najnowsze produkcje.

W zależności od rodzaju imprez można nas spotkać w różnym towarzystwie , czasem są to zawodowi tancerze , tancerki , czasem występuje z nami wokalistka jak również profesjonalni instrumentaliści.
Obecnie bardzo dobrze układa się nam współpraca z Mirosławem Wojtczakiem. Wnosi on wiele wkładu muzycznego i duchowego do zespołu…szczególnie w występach na żywo. Gra na  gitarze elektrycznej, akordeonie a także na saksofonie co wytwarza swoisty niezapomniany klimat wielu naszych imprez.

Od marca 2012r nasze szeregi zasiliła utalentowana wokalistka Sylwia Morawska, często występowała jako chórzystka …również solo :) , ma ogromny zapał i wiele energii w tym co robi , przeszła kasting na najlepszą wokalistkę MC-Makler i wygrała bezapelacyjnie. Życzymy miłego słuchania :)

 

http://www.mc-makler.pl/